Anasayfa Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

1AllefMobi Nedir?

Ürünümüz, mobil bir yazılımdır. Şirket anlaştığı şahıs ve kurumsal firmaların ürünleri ve hizmetleri, kampanya ve indirimleri hakkında ve ayrıca yerel ve genel konu, faydalı haber ve bilgileri, yeni ürün ve hizmetleri bu program aracılığı ile programı satın alarak kullanan kullanıcılarına iletir. Satın alınan programın kullanım geçerlilik süresi 1 yıldır. Program bedelini ödeyerek satın alan müşteri mobil GSM şebekesi ile çalışan cihazlarına (internet kullanımına uygun akıllı cep telefonlarına) firmanın resmi internet sitesinden indirmek sureti ile kurarak kullanmaya başlar.

2Ödenecek Yazılım Bedeli Neyi Kapsar?

Ürün bedeli; ürünün internet üzerinden mobil GSM akıllı telefon cihazına indirilen programın 1 yıllık kullanım bedelini içerir. Müşteriler ürün paketini her yıl 1 yıllık kullanım bedelini ödeyerek programın yeni yıl versiyonunu satın alırlar.

3AllefMobi Direkt Satıcısı Kimdir?

Şirket tarafından sunulan Allef Mobi yazılımını satın alıp mobil cihazlarına indirerek kullanmaya başlayan müşterilerimiz talep ederlerse ürünün tanıtımı yapabilir ve başka müşteriler tarafından satın alınmasına yardımcı olabilirler. Böylelikle bu faaliyetleri ile dileyen müşterilerimiz Allef Mobi Direkt Satıcısı olarak yaptıkları satışlardan dolayı kazanç (komisyon) elde edebilirler. Ve ancak bu müşterilerimiz, program sayesinde mobil cihazlarında görüntülenen tanıtım, bildirim ve reklamları takip etmek sureti ile bonus kazanırlar.

4Kazanılan Bonuslar Nasıl Nakite Çevrilir?

Kazanılan reklam bonusları müteakip ayın 15 ile 17 si ’arasında şirket tarafından nakde çevrilip ödemesi müşterinin banka hesabına yapılır. Bildirilen İBAN numarası ile ad ve soyad birbirini tutmalıdır aksi takdirde ödeme şirkete geri dönmektedir. Tüm müşterilerimizin Ayarlar kısmından İBAN numarası kontrolü yapmaları önemlidir.

5Tahakkuk Eden Komisyonların Ödemesi Ne Zaman Yapılır?

Bir ay içinde tahakkuk eden (yapılan) direkt satış komisyonları takip eden ayın 1 ile 3 ü arasında şirket tarafından hesaplanıp müşterinin banka hesabına yatırılır. . Bildirilen İBAN numarası ile ad ve soyad birbirini tutmalıdır aksi takdirde ödeme şirkete geri dönmektedir. Tüm müşterilerimizin Ayarlar kısmından İBAN numarası kontrolü yapmaları önemlidir.

6Allef Mobi haklarımı bir başkasına devir edebilir miyim ?

Allef bilişim A.Ş. nin uygun gördüğü bir adaya devir edilebilir.İşlem ayrıntıları için şirketimizle irtibata geçebilirsiniz.

7Kariyer de ki ekip sayıları kaç derinlik için geçerlidir ?

Dört derinlik için geçerlidir. Dört derinliğin dışındakiler dahil değildir. Kariyer sadece 200 TL ile giriş yapan Premium üyeler için geçerlidir. Genç Paketle giriş yapan üyeler Kariyer hesaplamasına dahil edilmezler.

8Vefat durumunda haklarım varislerime geçer mi ?

Vefat durumunda Türkiye cumhuriyeti miras kanunları geçerlidir.

9Ödenen Komisyon ve Bonus Karşılığı Nakit Kazançlardan Kesilen Gelir Vergisi Tevkifatı Nedir ve Oranı Kaçtır?

Komisyon ve nakde çevrilen bonus (bu bir gelir paylaşımıdır) sürekli vergi mükellefi olmayan müşterilerimiz açısından gelir vergisi tevkifatına tabidir. Şirket bu ödemelerinden ödeme sırasında %20 oranında gelir vergisi tevkif ederek müteakip muhtasar beyanname ile vergi dairesine beyan edip ödemesini yapar.Vergi mükellefi olan üyelerimiz gerekli belgelerini şirketimize ulaştırdıkları takdirde herhangi bir vergi kesintisi yapılmadan prim ve bonuslar müşteri hesabına yatırılır.

10AllefMobi Yazılımı Direkt Satıcısı Nedir?

Premium paket ücreti 200 TL yada Genç Allef paket ücreti 50 TL yi ödeyip, ürünümüzün 1 yıllık kullanımını satın alan müşterilerimiz, isterlerse programımızı kullanım şartlarına ve şirket tarafından önceden belirlenen şekil şartına bağlı olarak sözleşmeye konu olan yazılım ürününü yeni müşterilere tanıtarak satın alınmasını sağlayıp, dağıtımına yardımcı olup, distribütör tarzında kendi nam ve hesabına çalışarak AllefMobi Direkt Satıcısı vasfıyla satış yapabilir ve bunun karşılında sözleşmede de yeri olan komisyon ve bonusları kazanabilirler.

11Komisyon Kazanma

AllefMobi mobil yazılımını satın alarak akıllı telefonuna indiren müşteriler ; programı yeni müşterilerin tavsiye yolu ile satın almasına yardımcı olmaları karşılığında belli şartlarda ve şirketin belirlediği miktar ve oranda komisyon kazanır. Bu tavsiye satışı ve tanıtımla ilk sattığı müşterilere olan faaliyet ve gayretinin, tanıtım ve eğitim hizmetinin bir meyvesi olarak bu sattığı müşterilerin yeni müşterilere sattığı ürünlerden, ve hatta bu yeni müşterilerin de başka yeni müşterilere tanıtım ve satış yaptığı müşterilerin yaptıkları ürün satışlarından şirketin önceden belirlediği miktar ve oranlarda komisyon kazanırlar. Ayda en az 1 satış yapmak o ay içinde komisyon kazanmanın asgari gerek şartıdır. Bir direkt satıcı olan müşteri, sadece başka bir müşteriye sattığı üründen değil ona verdiği hizmetin olumlu tesiri ile o yeni müşterinin satışlarından hatta sonraki yeni müşterilerin direkt satışlarından da komisyon alır. Bu ürünün ve markanın benimsenmesi ve yeni kullanıcılara ulaştırılması için yapılmış bir komisyon sistemidir. Her müşteri bizim için bir ürünümüzü ve markamızı temsil eden bir direkt satıcı ve tanıtıcı yüzümüzdür. Bir müşterimiz ürünümüzü istediği sayıda diğer müşteriye satabilir. Satış sayısı kaç olursa olsun bir ay içinde her yeni Premium paket satışı başına 25 TL , genç paket satışı başına 4 TL alır. Ürünümüzü yeni müşterilere ulaştıran bir direkt satıcının(A müşterimiz) ürünü sattığı yeni müşterilerimize bu satıcımız için 1. seviye yeni müşteri denir. Bu yeni müşterilerin de ürün satışı yaptığı yeni müşteriler A müşterimiz için 2. seviye müşteri olur. Bu şekilde 4 seviyeden oluşan ürün satışlarından A müşterimiz şirketin belirlediği değişik miktar ve oranlarda komisyon alır. Direkt satış yapan A müşterimiz 1. seviye Premium ürün satışlarından 25TL genç Paket ürün satışlarından 4 TL, 2. Seviye Premium ürün satışlarından 15TL , genç paket ürün satışlarından 4 TL, 3. seviye Premium ürün satışlarından 15TL , genç paket ürün satışlarından 4 TL ve 4. Seviye Premium ürün satışlarından 15TL , genç paket ürün satışlarından 4 TL komisyon alır. Bu komisyonlar bir ay içinde yapılan satışlardan aylık olarak hesaplanır. Bu hesaplama şirket tarafından eksiksiz yapılarak, müteakip ayın 1 ila 3 ü arasında müşterilere bildirilerek kazandıkları komisyonlar gelir vergisi tevkifatı hesaplanıp kesilerek sisteme kayıtlı banka hesaplarına gönderilir. . Bildirilen İBAN numarası ile ad ve soyad birbirini tutmalıdır aksi takdirde ödeme şirkete geri dönmektedir. Tüm müşterilerimizin Ayarlar kısmından İBAN numarası kontrolü yapmaları önemlidir.

12Bonus Kazanma

Allef Mobi yazılımını satın alarak kullanan müşteriler program kullanarak mobil cihazlarında görüntülenen ( bir aylık dönemde belli sayıda ) tanıtım ve bilgilendirmeyi seyretmeleri karşılığında bonus kazanırlar. Bu bonusları ilerleyen zamanda şirketin anlaşma yaptığı/yapacağı üye işyerlerindeki alışverişlerinde kullanabilecekleri gibi belli dönemlerde biriken bonuslarını şirket tarafından nakde çevirebilirler. Müşteri eğer bonuslarını aylık düzenli nakde çevirmeyi başta talep ederse şirket müşterinin aylık bonusunu müteakip ayın 15 i ila 17 si arasında nakde çevirir. Bonus bir yönü ile bir gelir paylaşımıdır. Şirketin, müşterilerin satın aldıkları yazılım ile yapılan tanıtımlardan elde ettiği gelirin bir kısmını belli şartlar altında müşterileri ile bonuslamak sureti ile gerçekleşen bir gelir paylaşımıdır. Programın yüklü olduğu mobil cihazda günde 6 değişik tanıtım ve bildirim beşer kere çıkar. Bu 30 farklı tanıtıma kadar değişebilir. Dolayısı ile müşterinin bonus kazanması için bir gün içinde dışarıdan gelecek yada yapılacak çağrı işleminin sonuçlanması ile birlikte ekranda beliren, tanıtım ve bildirim sayfasında bulunan reklamı geç butonuna 30 kere basma zorunluluğu vardır. Ayrıca bildirimler haftada bir güncellenir. Bu güncelleme için haftada bir kez muhakkak internete bağlanarak programın güncellenmesi şarttır. Bir müşterimiz bonus kazanmaya hak kazandığı ayda, o ay içinde Premium üyeleri için 18. seviye müşterisine kadar olan müşterilerden , Genç paketle giren müşterilerinden ise 6 seviye müşterisine kadar bonus kazanır. Genç Paketle giriş yapan üyeler ise Premium ve genç paketle giriş yapan 4 . seviye müşterilerinden reklam bonusu kazanırlar. Premium müşterilerden tanıtım ve bildirimleri izleme şartını yerine getirmiş ve asgari 1 satış yapmış olan her Premium giriş yapan müşterilerden 10. Seviyeye kadar 2 bonus 11. Seviyeden 18. Seviyeye kadar 1 bonus kazanır. Her genç paketle giriş yapan müşterilerinden ise 6 . seviyeye kadar 1 TL reklam bonusu kazanırlar. Genç Allef paketle giriş yapan üyeler ise aktif olan 4 derinlikteki Premium ve genç allef paketle giriş yapan üyelerinden 1 er TL reklam bonusu kazanırlar.Bonus kazanma özelliğine sahip her müşterimiz bu şekilde her ay bonus kazanmaya devam eder. Yeniden ifade ile bir ayda 1 satış yapmayan ve en az 27 gün 30 reklam seyretme kotasını doldurmayan müşteri reklam bonusu kazanamaz. Reklam seyretmeyen ancak tavsiyeye devam eden müşterilerimiz Reklam seyretmeseler de tavsiye primlerini almaya hak kazanırlar.Kazanılan Komisyon ve nakde çevrilen bonuslar brüt tutarlardır. Komisyon ve nakde çevrilen bonus (bu bir gelir paylaşımıdır) sürekli vergi mükellefi olmayan müşterilerimiz açısından % 20 oranında gelir vergisi tevkifatına tabidir.

12.1Bonus Kazanma Örnek

200 TL ödeyerek yukarıda ve aşağıda belirtilen genel şartları yerine getiren müşterimiz ( Allef Mobi Direkt Satıcı) her ay asgari 1 tane olmak üzere programı 10 kişiye satması durumunda ve bu programı satın alan her bir kişinin 10 ar kişiye satması durumunda , ( bu şekilde 4. Seviyeye kadar giden bir satışlar sonunda) müşterimizin komisyon geliri şu şekilde gerçekleşir. Komisyon Geliri olarak Program İçin Ödenen : 200 TL İlk seviye Yaptığı her satıştan elde edilen komisyon : 25 TL, 2. seviye Yapılan satıştan elde edilen komisyon : 15 TL 3. seviye Yapılan satıştan elde edilen komisyon : 15 TL 4. seviye Yapılan satıştan elde edilen komisyon : 15 TL 1. Seviye: Bu ilk seviyede yapılan 10 satıştan elde edilen komisyon: 10 x 25 = 250 2.Seviye: İlk seviyede oluşan 10 müşterinin yaptığı 10’ar satış tan elde edilen komisyon: 10 x (10x15) = 1500 3. Seviye: İkinci seviyede oluşan 100 müşterinin yaptığı 10’ar satıştan elde edilen komisyon: 100 x (10x15) = 15.000 4. Seviye: Üçüncü seviyede oluşan 1000 müşterinin yaptığı 10’ar satıştan elde edilen komisyon: 1000 x (10x15) = 150.000 Böyle bir satış ağı kuran bir müşterimizin ( Allef Mobi Direkt Satıcımız) toplamda elde edeceği komisyonun 166.750 TL ye ulaştığını görüyoruz. Böyle bir ağa 1 yılda ulaşan bir müşterimiz aylık ortalamasını alırsak ayda 13.895 TL gelir elde etmiş olur. 4 yılda yani 48 ayda bu ağa ulaşan müşterimizin aylık ortalamasını alırsak ayda 3.470 TL gelir kazanmış gibi olur. Bu konuda başka söze gerek olmadığını düşünüyoruz Bonus olarak ; Sistemimize ve programımızın tanıtımı ve satışına gönül vermiş müşterilerimiz 18 seviyelik bir bonusun ne demek olduğunu anladıklarında eminim yerinde duramayacaklar başlangıçta çok cüzi bir maliyetle başladıkları bu gönüllü satış işinden çok kısa zamanda küçük bir servetin sahibi olmanızı kesin gözü ile bakabilirsiniz. Örneğimizde belirttiğimiz her seviyedeki program alıcıların 10 ar kişiye satış yapmasını düşünürsek, ağınızdaki program alıcılarının sayısı ve her kişiden 18 seviyeye kadar şartları yerine getirmiş her kişiden(ilk 10. seviye için 2 bonus , 11. Seviyeden 18. Seviyeye kadar 1 bonus ) olmak üzere bonus kazanarak üzere bonus ağacınızın varacağı yeri hesap edemiyoruz. Biz 7. Seviyeye kadar hesapladık, gerisi için bir hesap veya söze gerek olmadığını düşünüyoruz.

SEVİYE PROGRAMI ALAN KİŞİ SAYISI KAZANILAN BONUS
1. seviye 10 kişi 10x2 = 20 Bonus
2. seviye 100 kişi 100x2 = 200 Bonus
3. seviye 1.000 kişi 1.000x2 = 2.000 Bonus
4. seviye 10.000 kişi 10.000x2 = 20.000 Bonus
5. seviye 100.000 kişi 100.000x2 = 200.000 Bonus
6. seviye 1.000.000 kişi 1.000.000x2 = 2.000.000 Bonus
7. seviye 10.000.000 kişi 10.000.000x2 = 20.000.000 Bonus
....
Toplam 22.222.222 Bonus
50 TL genç paketle yapılan girişlerde ise 12 li bir kopyalama ile 4 derinlikten kişi başı 4 er Tl tavsiye komisyonu yani toplamda 90.480 TL , oluşacak 22620 kişiden ise her ay 22620 TL reklam bonusu kazanılır. Premium üyeler 50 TL ile giriş yapan üyelerin tam 6 derinliğinden 1 er TL reklam bonusu kazanırlar buda 10 arlı kopyalamada 6 ncı derinliği 1.000.000 kişi yaparki bu da her ay 1.000.000 TL reklam bonusu demektir.

13Komisyon ve Bonus Kazanmanın Diğer Genel Şartları Şunlardır

Komisyon ve bonus ile ticaretin ve kazancın paylaşımının devamlılığı öngörülmüştür. Şirket bu sözleşme ile komisyon ve bonus kazanma şartnamesinin genel çerçevesini belirlemiştir. Ayda asgari 1 satış yapmak komisyon kazanmanın gerek şartıdır. Aynı zamanda bir ayda komisyon kazanmak ve bonus kazanmak birbirlerinin gerek şartıdır. Allef Mobi uygulamasını cihazına indirmeyen ya da indirip sonradan silenler bonus kazanamaz. Şirketten satın alınan Allef Mobi uygulamasının indirilerek, internet kullanımına uygun bir akıllı telefonda aktif olarak kullanılması müşterinin bonus kazanmasının gerek şartıdır. Program kullanıcısı müşterilerin bir yönü ile distribütör olarak direkt satıcı olmaları için sağlam ve etkin bir ticari yapı ve program sayesinde yapılacak tanıtım ile bildirimlerin etkinliği için şirketin web sayfası içerisindeki bilgi formu ve anketi eksiksiz ve tam doğru olarak doldurmak zorundadır. Bu formlarda yanlış ve aldatıcı beyanda bulunanlar tespit edildiğinde bu kişiler, komisyon ve bonus kazanma hakkını kaybedeceğini kabul eder. Müşteriler, şirketin zaman zaman yeni güncellemelerle anket ve bilgi formuna eklemeler yaparak yeni bilgileri talep etmesine müteakip 1 hafta içinde bu bilgileri güncellemesini yapar. Komisyon ödemeleri müşterinin satış yaptığı ayı takip eden ayın 1i ila 3 ü arasında yapılır. Bonuslarını nakde çevirmek isteyen müşterimizin ödemesi bonus kazandığı ayı takip eden ayın 15 ila 17 si arasında yapılır. Satın alınan programın kullanım süresi 1 yıldır. Direkt satıcı olarak (distirübütör) programı yeni müşterilere tavsiye yolu ile satarak komisyon ve bonus kazanmaya devam etmek isteyen müşterilerimiz bu süre bitimi ile programın yeni yıl versiyonunu satın alarak kullanmaya devam etmeleri gerekir. Yazılımın yeni yıl fiyatı günün şartlarına ve rekabet durumuna göre şirket belirler.

14Bir başka network marketing reklamını Allef Mobi'de reklam yapabilir miyim?

Allef Bilişim ve reklamcılık A.Ş. nin etik kurallarına aykırı olduğu için iç kurallar gereği network marketing reklamı yayını yasaktır.

15Allef Mobi'ye Premium Olarak Girdim Sadece Reklam İzleyerek Herhangi Bir Tavsiye Satışında Bulunmasam Para Kazanabilir miyim?

Her aya denk gelecek bir tavsiye satışında bulunmadan sadece reklam izleyerek komisyon ve reklam bonusu kazanmanız mümkün değildir. Ancak Premium giriş yapan üyelerimiz firmalardan reklam almaya yetkilidir. Örneğin 10000 gösterim için reklam bedelimiz 200 TL dir Premium üyemiz bir firmadan bu fiyata bir reklam anlaşması yaptığında 2 gün içerisinde hesabına reklam ücretinin % 10 yatırılır. Yani Premium üyeler Aktif olamasalar da reklam satışı yaparak para kazanabilirler.