Kurumsal


Manifesto

 1. Allef mobil reklam uygulamaları kobileri ve müşterileri bir noktada buluşturan “Kobi”ye doğru “Hedef Kitle” yi seçme imkânı “Müşteri”ye ise “ Maksimum Fayda” sağlayan Mobil Cihaz Cep Telefonu uygulamasıdır. (bkz.”play store” allef mobi kampanya)
 2. Satış: Bir ürün ya da hizmetin en doğru zamanda ve en uygun mekânda alıcı ve satıcıyı buluşturma ve bu ikisi arasında ürün-hizmet ile paranın el değiştirmesidir.
 3. Uygun zaman ve uygun mekan satış sürecini olumlu şekilde etkiler. Uygun zaman ve uygun mekâna “pozitif müşteri “yi getirebilmek doğru kampanya çalışmaları ile mümkün olabilir.
 4. İnsanlar hayatları boyunca birçok ürün ve hizmet satın alırlar. Ancak kimse kendisine bir ürün ya da hizmet satılmasını istemez. Bunun sebebi: insanlar satın almak için satın almazlar “İhtiyaçları İçin Satın Alırlar ”prensibidir.
 5. Allef Mobi – Kampanya Uygulaması Müşteriye “ Seçme ” “Kobiye “ “İhtiyaç Oluşturma” imkânı sunduğu için müşteriye maksimum fayda kobi’lere ise “En Doğru Satış Yöntemlerinden Birini” sunmaktadır.
 6. İhtiyaç dışı yönelimleri yönetmek ve bu tarz ürünleri satmak ise görsel reklam imkânı ile kobi’lere sunulduğu için Allef –Kampanya uygulaması reklam dünyasının yeni yıldızı olarak kabul edilebilir.
 7. Ayrıca uygulama da kullanılan sistem dolayısıyla farklı firmaların aynı ürünleri sunması mümkün olacağı için bir rekabet ortamı oluşturulmuş ve müşteri açısından maksimum fayda sağlanmış olur. Kobiler açısından da en uygun indirimi ve en fazla hediye ürünü verme zorunluluğu dolayısıyla daha fazla müşteri- daha fazla satış –daha fazla kar sağlanmış olur.

Kobiye Faydaları

 1. Küçük ve orta büyüklükte ticarethane ve işletmelerin hizmet veya ürün satışlarında önemli bir artış sağlama imkânı.
 2. Allef Mobi – Kampanya Uygulamasını telefonunda kullanan ve işletmelerin uygulayacağı kampanyaları sıkılmadan ve “iştahla” takip eden binlerce, yeni insana ulaşma imkânı.
 3. Uygulamanın lokal filtreme yapabilmesinden dolayı hedef kitleyi belirleyebilme, seçebilme ve ürün hizmetlerini doğrudan hedef kitleye sunabilme imkanı (Evli –Bekar, Bayan-Erkek, Yaş grubu, ilçe, mahalle seçebilme imkanı)
 4. Uygulamada bulunan ‘”Kampanyayı Gördüm ” tuşu sayesinde, hedef kitlenin kampanyayı görmesi garanti altına alınıyor olması. (kampanyaya temas etme)
 5. Uygulamayı kullananların, kampanya gününden bir önceki günün kampanya duyurularını görmesi, müşterinin indirimden yararlanabilmesinin ön şartıdır. Böylece müşteri, iş yerine indirimden yararlanmak ve ürün-hizmet satın almak için gelmektedir. Bu ürün – hizmeti satmayı garanti altına almaktadır.
 6. Kobinin kampanya duyurularının hedef kitle tarafından görülmesini, uygulamada oluşturulacak anlık “ Aktiflik Kodu” sayesinde, işletme sahiplerine doğruda denetleme imkanı sunulmaktadır.
 7. Uygulanacak kampanya ve indirimlerden Allef Mobi kampanya kullanıcıları dışındaki müşterileri yararlandırmama hususunda, işyeri sahipleri hassas davranırlarsa, Allef Mobi uygulamasını kullananların sayısı artacak ve oluşacak pozitif müşteri sayısındaki artış, Kobiler açısından daha fazla bilinçli müşteri anlamına gelecektir.
 8. Kobilerin, kampanya duyurularında uygulayacakları indirimin maksimum seviyede olması, bunun dışında vereceği bedava ürünlerin sayı ve kalitesinde yüksek olmalıdır. Bu , kobinin diğer kobilerle rekabet gücünü artıracak müşteri sayısında ise yüksek rakamlar ulaşma imkanı sunacaktır.
 9. İşyerlerinin görülen bir noktalarına yapıştıracakları “Allef Sticker” ları,uygulamayı kullananların sayısını dolayısıyla müşteri sayısını artırma da çok etkili olacaktır.
 10. Kobiler , Allef Mobi uygulamasında kampanya duyurularını yayınlayabilmek için 1 yıllık sözleşme imzalayacaklar.Rezerve ettikleri yayın sayısını sıra beklemeden kullanabileceklerdir.
 11. Kobiler en az 5 kampanya satın alacaklar ve ilk satın almada +5 hediye kampanya imkânına kavuşacaklar. Bu kampanyaları 6 ay içinde kullanmaları zorunludur. Kampanyalar bir sonraki yıla devredemez.
 12. Kobilerin ilk 5 (+5 hediye ) kampanya karşılığında ödeyecekleri rakam, kampanya başına 200-250 toplamda 1000-1250 tl olacaktır.
 13. Kobiler açısından, yıllık kampanya sayılarını planlamaları bir zorunluluktur. Her 10.000 Allef Mobi kullanıcısı karşılığında sistemde yayınlanan aylık kampanya sayısı 900’dür. Bu sebeple, kobilere, satın aldıkları kampanya sayısını 5’in katları şeklinde artırmaları tavsiye edilir. Çünkü 1 kampanya duyurusu 10.000 kullanıcıya bir defa duyurulabilecek ,1’den fazla gösterim satın alınan kampanyalarını duyurabilmek için imkan bulamayacaklardır. Üye işyeri sayısı sınırlandırılacaktır. Bu sayıyı belirleyen faktör, uygulama kullanıcılarının sayısıdır.

Kullanıcıya Faydaları

 1. Bulundukları şehir, ilçe, semt, veya bölgede faaliyet gösteren, hizmet ve ürün satan işyerlerinin yapacağı kampanya, indirim ve taksitli satışların doğrudan muhatabı olmak ve bunlardan haberdar olmak.
 2. Kampanya, indirim veya avantajlı taksit gibi ekstra imkanları sunan işyerlerinin vereceği ücretsiz ürünlere sahip olma ve fırsatlardan faydalanma
 3. Uygulamada gördükleri işyeri kampanyalarından istifade etmenin dışında, ayrıca Allef Mobi kampanya tarafından verilecek hediyelere sahip olma fırsatı
 4. Allef Mobi Kampanya nın anlaşmalı olduğu iş yerlerinden kampanya dışında indirimli alışveriş yapma imkanı
 5. Allef Mobi- Kampanya ücretsiz yazılımını telefonlarına yükleyerek, burada yayınlanan kampanyaları izleyip. Bu yazılımı başkalarının kullanmasını teşvik ederek oluşacak kampanya izleyici kitlesinin büyümesini sağlayıp ,Allef Mobi kampanyasının pazarlık gücünün artması ve daha da avantajlı kampanyalarla alışverişlerini yapmak
 6. Bütün bu fırsatlar ve ek gelirler sayesinde ,aile bütçelerinde tasarruf etme ve gelirlerini artırma imkanına kavuşaçaklardır.